sestdiena, 2024. gada 28. decembris

Paldies LU un IZM komandai par darbu!


Gada nogale ir labs mirklis kopsavilkt to, ko esam varējuši šajā gadā. Vēl tikko noklausoties iedvesmojošo #cilvēkjaudas ierakstu, gribas atkal teikt: "Jā! Mēs to varējām!" Pie sevis arī turpinot, ka noteikti projekta komandā vēl ir daudz dažnedažādu dzintaru, kas arī nākamajā gadā dos gaišo, silto gaismu. Pat, ja smaidām par to, cik formālas ir atskaites par padarīto šajā gadā (lūdzu skatīt zemāk smaidīgās darbu kopsavilkuma bildes), tad pilnīgi noteikti varam izvilkt kaut ko, kas īpaši staroja šogad. Droši vien svarīgākie lepnuma brīži pat kopsarakstā tik viegli nav pamanāmi, tāpēc, ja ļausiet, ļoti gribētos izcelt mūsu kolēģu izcilo sniegumu strādājot –

Pirmajā UNESCO OECD izglītības statistikas konferencē 6. februārī, kad mūsu projekta vecākā eksperte Agija Nika bija dalībniece pirmajā diskusiju panelī, kurā tikām kā Latvija uzaicināti sniegt iedvesmojošu piemēru par mūsu monitoringa sistēmas iecerēm un uzbūvi;

Sestajā UNESCO OECD radošuma konferencē 17. oktobrī, un esot starp trim augstā snieguma valstīm – Latviju, Singapūru un Koreju – Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte Ilze Mazpane iespējoja pasauli ar to, ko darām pareizi un ar lieliskiem rezultātiem;

Un kā trešo lepnas pacilātības punktu atzīmēju mūsu Latvijas Universitātes zinātnieku spēju kopā ar pasauli stāstīt pirmos rezultātus par Starptautisko datorprasmju un informācijpratības pētījumu ICILS 2023 12. novembrī – paldies pētniecei Olgai Polei, Starptautisko matemātikas un dabaszinātņu izglītibas attīstības tendenču pētījumu TIMSS 2023 4. decembrī – paldies vadošajai pētniecei Lindai Mihno un Starptautisko pieaugušo prasmju pētījumu PIAAC 2022-2023 11. decembrī – paldies vadošajai pētniecei Aijai Zobenai.

Noteikti ir vēl daudz brīžu, kas deva darba prieku, taču netrūka arī ļoti daudz skumīgas pārdomas raisošu brīžu. Protams, atzīmējam arī to, ko gribējām vēl izdarīt, bet nebija izdevies. Prātos arī esam ielikuši, kā to varētu īstenot kādā tuvākā nākotnē. Šogad kārtējo reizi sapratām, ka cilvēks nav robots, pat ja talkā nāk perfektā viduvējība. Veselības trūkums mazās ES struktūrfondu projekta vienībās var izsist robu kapacitātē (jā, jā... pat 33% pazūdot), taču esam priecīgi, ka noslēdzot gadu atkal esam pilns pulciņš.

Ko vēlam savam projektam nākamajā gadā? Arī vismaz kādas trīs lietas labas lietas un ceturto no sirds –

No 18. marta līdz 12. maijam PISA 2025 pamatpētījumā mūsu skolēniem būt kā mūsu hokeja junioru komandai – spēju gan nopietni, gan arī bez liela stresa nokārtot arī starptautisko skolēnu prasmju testu!

No 3. marta līdz 30. aprīlim PIRLS 2026 izmēģinājuma pētījumā – līdzīgi arī šeit – pamēģiniet iepriekš esošos publiskos piemērus un noteikti izdosies!

2025.  gada otrajā pusgadā sekos OECD TALIS 2024 pirmo rezultātu konference!

Taču vēl vēlā pavasarī no 15. līz 29. maijam – gaidām studentu darbu pieteikumus!

Sirsnīgs paldies par kopdarbu IZM un LU komandai 2024. gadā un – lai laimīgs jaunais gads!

Projekta komandas vārdā,
ar sveicieniem,
Dace

Pārpublicējot, lūdzam norādīt avotu.

Projekts Nr. 4.2.2.5/1/23/I/001 "Dalība starptautiskos izglītības pētījumos izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas attīstībai un nodrošināšanai"